UROCZYSTA TENISOWA GALA PODSUMOWUJĄCA 2018 ROK. OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE ZAWODNIKÓW GŁOGOWSKIEGO TOWARZYSTWA TENISOWEGO w 2018 roku

ADAMCZAK STANISŁAW lat 8, trenuje 4 lata, Uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym roku wygrał jeden turniej w Lesznie, oraz jeden raz zajął także w Lesznie II miejsce. Dwukrotnie był tuż za podium z czwartym miejscem na turniejach w Lubinie i Zielonej Górze.

SZCZEPANOWSKI MARCIN. lat 8, trenuje 3 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kategorii do lat 8 plasując się w pierwszej ósemce; dwukrotnie zajął 5 miejsce w Lubinie i Szczawnie, trzykrotnie startował we Wrocławiu plasując się na 6, 8 i 9 miejscu oraz w Zielonej Górze, gdzie zajął 7 miejsce.

ŁUKASIEWICZ ADAM lat 9, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kilkunastu turniejach trzykrotnie stając na najwyższym podium w Zielonej Górze i dwukrotnie w Szczawnie Zdrój. Na podium stawał jeszcze pięć razy zajmując czterokrotnie drugie lokaty w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój oraz 3 miejsce w Lubinie. Na turnieju we Wrocławiu zajmując piąte miejsce.

MAZUR DANIEL lat 9, trenuje 4 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym sezonie próbował swoich sił na turniejach okręgowych plasując się pięciokrotnie w pierwszej piątce; osiągnął II miejsce w Lesznie, III miejsce w Zielonej Górze, IV miejsce w Lubinie i V miejsce w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

ŁĘSKA KAMILA lat 9, trenuje od 4 lat, Uczennica Szkoły Podstawowej „ Aslan”

W tym sezonie plasowała się pięciokrotnie w pierwszej piątce; dwa razy 2 miejsce w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój, dwukrotnie 3 miejsce w Szczawnie Zdrój i Poznaniu, V miejsce w Zielonej Górze.

KAŁAMAJKA JULIA, wiek: 10 lat, trenuje 4 lata, uczennica Szkoły Podstawowej Nr W tym roku na turniejach poza Głogowem trzykrotnie stała na podium osiągając dwukrotnie 2 miejsce w turnieju Mc Donald’s Kids Cup we Wrocławiu oraz 3 miejsce w turnieju OLIMPIJSKI KIDS CUP BY HEAD także we Wrocławiu.

NADAŁA MICHAŁ lat 10, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10.

W roku 2018 wziął udział w kilkunastu turniejach stając osiem razy na najwyższym stopniu podium. Wygrał w klasyfikacji generalnej cyklu turniejów Mc Donald’s Kids Cup we Wrocławiu w tym 3 turnieje klasyfikacyjne. Pierwsze miejsca zdobywał także dwukrotnie na turniejach w Zielonej Górze. Ogromny sukces osiągnął w wyższej kategorii wiekowej do lat 12 w Szczawnie Zdrój wygrywając turniej deblowy.

SZCZEPANOWSKI PIOTR lat 10 , trenuje od 5 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W sezonie 2018 dwukrotnie zajął 2 miejsce w turniejach z cyklu WTA Mcdonalds Kids Cup we Wrocławiu oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tego turnieju. Zdobył również 3 miejsce w Zielonej Górze, 4 miejsce w Szczawnie Zdrój i 5 na turnieju Olimpijski Club Cup by Head we Wrocławiu.

HAPKE ALAN lat 12, trenuje od 7 lat, uczeń Szkoły Podstawowej „Aslan”

Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 64 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12. W tym sezonie trzykrotnie stał na podium: 3 miejsce w turnieju WTK we Wrocławiu, 3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w singlu i 2 miejsce w deblu. ROZMUS JAKUB lat 12, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej w Serbach

W turniejach tegorocznych raz osiągnął najwyższe podium w Audi Kids Cup w Lubinie. Trzykrotnie plasował się na 2 miejscu w singlu w Lubinie, w Szczawnie Zdrój i w Legnicy oraz raz w deblu. W Mistrzostwach Dolnego Śląska oraz na turnieju w Przytoku zajął 5 miejsce. Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 92 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12.

KLUSKA ADRIANNA lat 14, trenuje od 8 lat, uczennica Szkoły Podstawowej SP3

Jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest wygranie w tym roku prestiżowego turnieju Champions Bowl - Umag w Chorwacji z udziałem zawodników z całego świata. Wygrała także 3 turnieje w Niemczech: w Crimmitschau, Gottingen i w Dreźnie oraz 3 turnieje krajowe: dwukrotnie we Wrocławiu i w Szczawnie Zdrój. Zawodniczka sklasyfikowana na 105 miejscu w Polsce w kategorii do lat 14.

STUSIŃSKI MATEUSZ - trenuje od 7 lat, absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, jest w ścisłej kadrze Polski,, Sprawni-Razem’’. W czerwcu na Mistrzostwach Polski ,,Sprawni - Razem’’ w Kłodzku wywalczył wicemistrzostwo Polski w singlu i w deblu. W lipcu na Mistrzostwach Europy w Paryżu Mateusz spisał się znakomicie startują pierwszy raz na zawodach o tak wysokiej radze zajmując 5 miejsce w singlu i mikście oraz 6 miejsce w deblu.

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ LIGI TENISOWEJ

Najlepszymi zawodniczkami w roku 2018 zostały: I miejsce – Radoszewska Grażyna II miejsce – Bartczak Dorota III miejsce – Kopczyńska Lidia IV miejsce – Koziar Ewelina

Panowie do 45 lat
I miejsce – Zieliński Mariusz II miejsce – Klawiński Sławomir
III miejsce – Zabłocki Dariusz IV miejsce – Sławiński Borys

Oldboje I miejsce – Kida Aleksander II miejsce – Szala Jerzy III miejsce – Adamowicz Wojciech IV miejsce – Dziadulewicz Grzegorz

Podziękowanie sponsorom Rodzice , Gmina Miejska Głogów , Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, sklep sportowy „Atletic” , podatnicy oddający 1% podatku. BGŻBNPPARIBAS